Skolehelsetjenesten

Alle skoler i Nittedal har egen helsesøster som er på skolen flere dager i uken. Helsesøster er sykepleier med utdanning om, og erfaring med, barn og unges utvikling. Vi kan mye om kropp, helse, tanker og følelser. Vår jobb er å snakke med barn og unge, lærere og foreldre slik at alle elever skal ha mulighet til å ta kloke valg og utvikle god helse.

Noen ganger kan det være lurt å snakke med en voksen. Med helsesøster kan du snakke om små og store ting. Her kommer noen eksempler:

  • Mat og trening

  • Om det du opplever er «normalt»

  • Venner og trivsel

  • Følelser, humør og tanker

  • Ensomhet, utestengelse eller mobbing

  • Trøbbel hjemme

 

Det er ofte fint å snakke med andre elever som har det litt som deg. Derfor kan helsesøster ha tilbud om ulike grupper du kan delta på. Informasjon om grupper får du hos helsesøster på din skole.

Helsesøster har taushetsplikt og det betyr at det du forteller helsesøster er mellom dere to. Noen ganger må helsesøster snakke med andre voksne for å kunne hjelpe deg, men da er det etter avtale med deg.

Hvis du går på barneskole, kan du ta kontakt med din helsesøster ved å banke på døren, eller be læreren gjøre en avtale for deg. Går du på ungdomsskole eller videregående kan du banke på, eller ta kontakt via sms (mobilnummer står på helsesøsters kontordør), eller sende melding på Its’ Learning.

 

Sophie Lendert

Sophie Lendert
Hakadal ungdomskole
Mobil: 454 85 532
E-post: Sophie.leenderts@nittedal.kommune.no
  
Anne Berit Hoem

Anne Berit Hoem
Hagen skole og Rotnes skole
Mobil: 971 70 958
E-post: Anne.berit.hoem@nittedal.kommune.no
Anne Sofie Tetlien

Anne Sofie Tetlien
Ulverud skole
Mobil: 456 19 036
E-post: Anne.sofie.tetlien@nittedal.kommune.no
  
Ann-Sofi Grøtt

Ann-Sofi Grøtt
Li skole
Mobil :900 20 376
E-post: Ann-sofi.grott@nittedal.kommune.no
Britt Kandola

Britt Kandola
Kirkeby skole og Holumskogen skole
Mobil: 474 88 276
E-post: Britt.kandola@nittedal.kommune.no
  
Eli Maria Fredsted

Eli Maria Fredsted
Slattum skole
Mobil: 454 85 571
E-post: Eli.maria.fredsted@nittedal.kommune.no
Heidi Frøberg

Heidi Frøberg
Bjertnes vgs
Mobil 452 04 766
E-post: Heidi.froberg@nittedal.kommune.no
  
Jill Marita Linde

Jill Marita Linde
Nittedal Ungdomsskole
Mobil: 489 51 005
E-post: Jill.marita.linde@nittedal.kommune.no
Mari Olsgaard

Mari Olsgaard
Miljøarbeider på Bjertnes
Mobil: 406 11 016
E-post: Mari.Olsgaard@bjertnes.vgs.no
  
Ulrika Gustavsson

Ulrika Gustavsson
Sosionom på Li
Mobil: ?
E-post: Ulrika.Gustavsson@nittedal.kommune.no

 

Sist oppdatert: 07.04.2014